Najczęstsze pytania

AndroidLista.pl nie nalicza żadnych opłat za pobieranie aplikacji. Niemniej jednak niektóre aplikacje ze sklepu Google Play mogą być płatne. Aby uniknąć nieporozumień, nasz serwis wyraźnie zaznacza, które aplikacje na Google Play są darmowe, a które płatne.

AndroidLista.pl pomaga znaleźć i wybrać najnowsze aplikacje, gry i motywy, oferując uaktualniane codziennie rankingi. Ponadto w naszym serwisie znajdują się szczegółowe opisy, dzięki którym można szybciej stwierdzić, czy wybrana aplikacja spełnia stawiane jej wymagania. Dla zwiększenia wygody użytkownika AndroidLista.pl oferuje także różne metody pobierania aplikacji.

To bardzo łatwe. Wystarczy z menu urządzenia wybrać Ustawienia > Aplikacje i zaznaczyć aplikację, która ma zostać usunięta, a następnie kliknąć przycisk Odinstaluj. Wybrana aplikacja zostanie automatycznie odinstalowana.

Niektóre aplikacje są zablokowane, ponieważ nie spełniają wymagań Google Play lub po prostu są dostępne tylko w wybranych krajach. W takim przypadku jedynym sposobem na zdobycie aplikacji jest pobranie jej pliku APK.

Nasz zespół pracuje codziennie, aby uzupełnić jak najwięcej opisów. Jednakże nowe aplikacje także pojawiają się każdego dnia, więc opisanie ich wszystkich jest niemal niemożliwe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konkretnej aplikacji, skontaktuj się z nami, a my przystąpimy do pracy nad jej opisem.

APK (ang. Android Application Package) to typ pliku systemu Android, który umożliwia zainstalowanie na urządzeniu z Androidem aplikacji i gier niedostępnych w sklepie Google Play.

Tak, ale aby można było korzystać z aplikacji na komputerze, najpierw trzeba pobrać emulator, np. Bluestacks. Więcej informacji znajduje się w naszym przewodniku.

Pierwsze kroki

AndroidLista.pl to społeczność internetowa, z którą możesz odkrywać, pobierać i udostępniać aplikacje, gry i motywy na urządzenia z systemem Android. Więcej informacji o nas znajduje się na naszej stronie towarzyszącej, tj.

1. Wybierz aplikację.
2. Kliknij Pobierz za darmo.
3. Wybierz metodę pobierania (e-mail, Google Play lub kod QR) i kliknij odpowiedni przycisk.
4. Zaczekaj, aż nastąpi przekierowanie do Google Play. W przypadku pobierania przez e-mail, podaj odpowiednie dane i postępuj zgodnie z poleceniami.
5. Kiedy załaduje się podstrona Google Play, kliknij „Zainstaluj”, a proces instalacji przebiegnie automatycznie.

Aby znaleźć konkretną aplikację, grę lub motyw, możesz przeglądać kategorie i listy lub skorzystać z wyszukiwarki.

Twoje konto

Oczywiście! Rejestracja na AndroidLista.pl jest bardzo łatwa i całkowicie darmowa.

Na naszej stronie głównej kliknij niebieski przycisk z napisem „Załóż darmowe konto”, znajdujący się w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz metodę rejestracji (Facebook, Google+ lub E-mail) i podaj wymagane informacje. Witamy! Od tej chwili należysz do naszej społeczności!

Żaden problem! Kliknij poniższy link i podaj nam swój adres e-mail, a my wyślemy Ci nowe hasło.

Przejdź do swojego profilu na AndroidLista.pl i kliknij opcję Zmień hasło, znajdującą się po lewej stronie w kategorii Moje dane. Załaduje się podstrona, na której będzie można wpisać nowe hasło.

Zaloguj się na swoje konto na AndroidLista.pl i przejdź do sekcji Edytuj informacje. Pod formularzem z danymi osobistymi znajduje się przycisk Usuń konto. Pojawi się formularz z prośbą o podanie przyczyny usunięcia konta. Będziemy za Tobą tęsknić!

Pomoc

Upewnij się, że na Twoim urządzeniu jest wystarczająca ilość wolnej pamięci potrzebnej do zainstalowania aplikacji. Jeśli problem nadal istnieje, być może Twoje urządzenie nie jest kompatybilne z daną aplikacją.

W tej sytuacji proponujemy skontaktować się z deweloperem. Nazwę dewelopera można znaleźć na stronie aplikacji w naszym serwisie oraz w sklepie Google Play.

dwa sposoby – możesz zainstalować plik APK, jeśli jest dostępny, lub skorzystać z poradnika znajdującego się tutaj.

Czasami e-mail, który wysyłamy do użytkownika, trafia do folderu Spam. Sprawdź folder z niechcianą pocztą – prawdopodobnie jest tam e-mail od nas! Jeśli nie, być może nastąpił problem wewnętrzny. W takim przypadku skontaktuj się z nami, a w międzyczasie spróbuj pobrać aplikację bezpośrednio ze sklepu Google Play.

Masz szczęście! AndroidLista jest dostępny w 17 językach. Pod sekcją z pozytywnymi i negatywnymi cechami aplikacji oraz z „lajkami” znajdują się odnośniki do wielu innych języków, w których opis jest dostępny. Po kliknięciu odnośnika do żądanej wersji językowej pojawi się strona z opisem w wybranym języku. Odnośniki do wszystkich dostępnych wersji językowych serwisu AndroidLista znajdują się na dole strony głównej.

Na dole strony z wybraną aplikacją znajduje się formularz, dzięki któremu można zostawić komentarz lub zadać pytanie. Wybierz „Pytanie”, a niedługo odpowie Ci jeden z naszych specjalistów. Możesz skontaktować się z nami także przez formularz kontaktowy.

W skrócie mówiąc, rootowanie to proces dający pełen dostęp do urządzenia z Androidem oraz dowolność modyfikowania i manipulowania systemem z poziomu tzw. super użytkownika. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że nie jest to łatwy proces. Więcej informacji dotyczących rootowania urządzenia znajduje się w naszym poradniku.

Aby aplikacje były instalowane domyślnie na karcie SD, trzeba wykonać kilka kroków opisanych w następującym poradniku.

Niestety wszystkie aplikacje przedstawione na AndroidLista.pl są kompatybilne tylko z urządzeniami z systemem Android. Wyżej wymienione urządzenia mają własny system operacyjny i sklep z aplikacjami, z którego można pobierać aplikacje.

Dla deweloperów

Z radością opublikujemy na AndroidLista.pl Twoją aplikację. Wyślij do nas e-mail na adres webmaster@mail.androidout.com lub skorzystaj z formularza kontaktowego.

Z uwagi na fakt, że AndroidLista jest dostępny w 17 językach, dostarczamy wiele opcji związanych z publikowaniem aplikacji bez względu na to, czy jesteś małym, czy dużym deweloperem. Zachęcamy do kontaktu z nami w celu omówienia szczegółów.

Dziennie zajmujemy się setkami aplikacji i zdarza się, że niektóre aplikacje nie są widoczne na naszej stronie. Jeśli brakuje Twojej aplikacji, daj nam znać, a my rozwiążemy ten problem.

Powiadomienia push

Jest to opcjonalna funkcja pozwalająca otrzymywać wiadomości nawet wtedy, kiedy użytkownik nie jest podłączony do konkretnej witryny. Jeśli interesują Cię treści dostępne na AndroidLista, możesz otrzymywać powiadomienia o opublikowaniu w naszym serwisie nowych aplikacji, gier, motywów, artykułów itd. Wszystko to bez konieczności otwierania naszej strony internetowej w przeglądarce.

Wysyłamy powiadomienia, ponieważ uważamy, że mamy do zaoferowania naszym użytkownikom wiele ciekawych treści. Jest to bardzo skuteczny sposób informowania naszej społeczności o istotnych nowościach związanych z systemem Android.

Wysyłamy dwa rodzaje powiadomień push: jedne są związane z aktualnościami, drugie z aplikacjami na Androida.

Powiadomienia dotyczące aktualności obejmują artykuły, tutoriale i rankingi najlepszych aplikacji.

Natomiast dzięki powiadomieniom o aplikacjach na Androida możesz być na bieżąco z najpopularniejszymi aplikacjami, grami i motywami.

Google Chrome. Obok adresu URL na pasku adresu wyszukiwarki znajduje się ikonka kłódki. Kliknij kłódkę i dla opcji Powiadomienia wybierz „Zawsze blokuj w tej witrynie”.

Mozilla Firefox: Z menu Firefoxa wybierz Opcje. Następnie przejdź do zakładki Treść i kliknij Wybierz obok „Wybierz strony mogące wyświetlać powiadomienia”. Znajdź AndroidLista na liście witryn i kliknij Usuń witrynę.

Innym sposobem rezygnacji z usługi jest usunięcie konta w serwisie AndroidLista. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją znajdującą się w dziale Twoje konto w niniejszym FAQ.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę pomocy technicznej Google.

APK

Na AndroidLista.pl znajdują się tylko bezpieczne i w 100% wolne od wirusów pliki APK. Niemniej jednak pobieranie plików APK z niezweryfikowanego źródła może być niebezpieczne. W związku z tym polecamy korzystać jedynie z wiarygodnych serwisów, takich jak AndroidLista.pl.

Niektóre aplikacje, gry i motywy na naszej stronie wyświetlają dodatkowy przycisk z napisem „Pobierz plik APK”, który wystarczy kliknąć, a następnie zaczekać kilka sekund na pobranie pliku. Po pobraniu i uruchomieniu pliku zobaczysz komunikat z prośbą o udzielenie zezwolenia na zainstalowanie aplikacji na Twoim urządzeniu. Kliknij „Zezwól” i zaczekaj na ukończenie instalacji. Dodatkowe informacje znajdziesz w naszym poradniku

Tak, nie powinno być żadnych problemów z aktualizacją aplikacji, gry czy motywu za pomocą Google Play, nawet jeśli do instalacji użyto pliku APK z AndroiLista.pl.

Google Chrome. Obok adresu URL na pasku adresu wyszukiwarki znajduje się ikonka kłódki. Kliknij kłódkę i dla opcji Powiadomienia wybierz „Zawsze blokuj w tej witrynie”.

Mozilla Firefox: Z menu Firefoxa wybierz Opcje. Następnie przejdź do zakładki Treść i kliknij Wybierz obok „Wybierz strony mogące wyświetlać powiadomienia”. Znajdź AndroidLista na liście witryn i kliknij Usuń witrynę.

Innym sposobem rezygnacji z usługi jest usunięcie konta w serwisie AndroidLista. W tym celu należy postępować zgodnie z instrukcją znajdującą się w dziale Twoje konto w niniejszym FAQ.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę pomocy technicznej Google.