Ikona apk DroneRadar

DroneRadar

Za darmoWersja 2.0.899
2.8(607)2023-09-29
Bezpieczna Aplikacja

Główne cechy DroneRadar

Dodaj opis:

Darmowa aplikacja dla właścicieli dronów (bezzałogowych statków powietrznych) opracowana, by latanie dronem było łatwiejsze i bezpieczniejsze.

Funkcje:

Uruchom aplikację, by sprawdzić, czy w danym obszarze możesz latać dronem. Jeśli chcesz, możesz zgłosić swoją pozycję i fakt odbywania lotu w aplikacji (funkcja check-in), by poinformować o tym innych użytkowników.

Czynności:

Dla prawidłowego funkcjonowania aplikacji koniecznie włącz lokalizację GPS, by dane były dokładniejsze. Z DroneRadar łatwo sprawdzisz, czy w danym obszarze możesz latać lub czy potrzebujesz pozwolenia.

Jak korzystać:

Aplikacja rozróżnia trzy rodzaje obszarów, tj.: zielony - można latać dronem (do wysokości 150 m), żółty - można tylko mając pozwolenie (kontakt do odpowiednich władz), czerwony - zakaz lotów.

Kontrola:

Obsługa za pomocą menu dotykowego.

Język:

Język polski.

Rekomendacje:

Dla osób, które mają drony i chcą nimi bezpiecznie latać.

Rozmiar:

43 MB

System operacyjny:

Android

Rekomendacje:

Polecana dla rodzin.

Cena:

Mikropłatności nie są wymagane. Za darmo

Wymagania instalacyjne:

Minimum 43 MB wolnego miejsca w pamięci urządzenia i Android 4.4 lub nowszy.

Ranking:

TOP 5 Najczęściej pobierane aplikacje w kategorii Transport.

Opcje pobierania:

APK

Częste Pytania DroneRadar

Co stało się z DroneRadar?

22 października 2021 rozwój i utrzymanie aplikacji Droneradar zostało wstrzymane przez deweloperów. Powodem takiej decyzji była niemożność dalszego finansowania projektu.

Co oznaczają kolory w DroneRadar?

Kolorami w DroneRadar oznaczone są możliwości lotu. Kolor zielony oznacza brak ograniczeń, pomarańczowy, że występują ograniczenia, natomiast czerwony oznacza zakaz lotów.

Co to jest Numer Identyfikacyjny Pilota?

Numer identyfikacyjny pilota uzyskuje się podczas rejestracji profilu na stronie drony.ulc.gov.pl. Zostaje on nadany nawet tym osobom, które nie muszą przechodzić żadnego szkolenia przy niezatwierdzonym profilu pilota.

Skąd pobrać DroneRadar?

Aplikację DroneRadar można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Google Play, bądź też w formie APK z AndroidListy.

Czy lot dronem musi być zgłoszony w DroneRadar?

Tak, na ten moment każdy lot dronem, bez względu na jego masę, powinien zostać złoszony w aplikacji DroneRadar, chyba że lot odbywa się w pomieszczeniu zamkniętym.

Czy aplikacja DroneRadar jest obowiązkowa?

DroneRadar jest przykładem systemu teleinformatycznego, spełniającym wymogi Ustawy. Jest zalecana przez PAŻP i ULC i należy ją używać, jeśli chce się latać dronem nad obszarem Polski.

Opis producenta

Aplikacja dostępna w różnych wersjach językowych

DroneRadar

BEZPIECZNA APLIKACJA

Czy podoba Ci się DroneRadar?

0 Głosów / 0 Polubień

Możesz być również zainteresowany:

ZALETY DroneRadar

W aplikacji znajdziesz nie tylko mapę z zaznaczeniem obszarów dozwolonych do lotu, ale także zbiór porad, dzięki którym zadbasz o bezpieczeństwo lotu.

Przydatne porady DroneRadar

Jeśli chcesz zgłosić swój lot, podaj dane kontaktowe, rodzaj drona i lokalizację, by na pół godziny zaznaczyć na mapie obszar lotu o promieniu 500 m i wysokości 150 m.